H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Markus Hannula Mäntsälän Urheilijat 1.33.22 2. Jouni Kahelin Vaajakosken Terä 1.33.58 +36 3. Joona Viholainen S-JKL 1.34.54 +1.32 4. Heikki Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 1.39.39 +6.17 5. Jaakko Liukkala Hauhon Sisu 1.40.38 +7.16 6. Tommi Reponen Paimion Rasti 1.44.13 +10.51 7. Matti Hyyryläinen Hankasalmen Hanka 1.45.58 +12.36 8. Ville Saikko Lappeen Riento 1.47.46 +14.24 9. Matti Raitoharju Rasti-Lukko 2.22.03 +48.41 10. Harri Lamminsivu S-JKL 2.45.06 +1.11.44
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Anders Lindahl Akilles OK 1.03.19
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Mika Häkkinen Hiiltomieh 1.22.48 2. Joonas Nurminen Jämsän Retki-Veikot 1.32.42 +9.54 3. Kimmo Kaario Vaajakosken Terä 1.33.05 +10.17 4. Jani Leppäniemi Vetelin Urheilijat 1.40.34 +17.46 5. Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat 1.40.57 +18.09 6. Tomi Savolainen Rastiketut 1.45.44 +22.56
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 8, Keskeytti: 1, Hylätty: 1) 1. Timo Reiman S-JKL 1.07.15 2. Petri Moisio Saarijärven Pullistus 1.07.21 +6 3. Jyrki Tuokko Rastivarsat 1.10.10 +2.55 4. Jarmo Aho Pälkäneen Lukko 1.16.35 +9.20 5. Jukka Iitti Rasti E4 1.22.23 +15.08 6. Marko Saari Länsi-Lavian Loiske 1.23.26 +16.11 Jouni Sipiläinen S-JKL Kesk. Tero Vehkamäki Kankaanpään Suunnistajat Hyl.
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Juha Koskinen Jalasjärven Jalas 1.02.13 2. Seppo Kaiponen Viitasaaren Suunta 1.09.10 +6.57 3. Matti Ilmonen Itä-Päijänteen Rasti 1.16.19 +14.06 4. Jukka Kinnari Suunta Jurva 1.17.05 +14.52 5. Martti Kaksonen Ylistaron Kilpa-Veljet 1.18.40 +16.27 6. Juha Laasanen Laihian Luja 1.22.24 +20.11
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Reima Liikkanen Rastivarsat 55.28 2. Pertti Ovaska Epilän Esa 55.35 +7 3. Ismo Paukku Vihtavuoren Pamaus 56.02 +34 4. Olli-Pekka Häkkinen Saarijärven Pullistus 1.05.46 +10.18 5. Timo Rajamäki Kyrös-Rasti 1.17.46 +22.18 Esa Juura Kankaanpään Suunnistajat Hyl.
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Juha Tolonen Hankasalmen Hanka 52.58 2. Seppo Keltamäki Ylä-Savon Rasti 55.37 +2.39 3. Henry Nyberg OK Orient 57.52 +4.54 4. Hannu Väätäinen Vihtavuoren Pamaus 58.18 +5.20 5. Arto Etu-Huitti MS Parma 58.30 +5.32 6. Timo Halla-Aho Ylä-Savon Rasti 58.49 +5.51 7. Lauri Vilhunen Hollolan Urheilijat -46 1.04.27 +11.29 8. Kari Papinsaari Kangasala SK 1.10.47 +17.49
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 14, Keskeytti: 1, Hylätty: 1) 1. Jorma Nevala Rasti-Nokia 52.15 2. Erkki Siitonen Virtain-Ruoveden Suunnist 53.48 +1.33 3. Jussi Köykkä Rasti-Kurikka 54.33 +2.18 4. Pekka Pökälä Asikkalan Raikas 55.00 +2.45 5. Tapio Lindstedt Epilän Esa 56.00 +3.45 6. Veikko Oinonen Viitasaaren Suunta 57.10 +4.55 7. Kauko Salonen Vihtavuoren Pamaus 57.26 +5.11 8. Pentti Kivelä Hollolan Urheilijat -46 57.57 +5.42 9. Måns Åkerblom Gamlakarleby IF 1.01.27 +9.12 10. Jouko Mäki Tampereen Yritys 1.03.23 +11.08 11. Markku Myllyaho Saloisten Reipas 1.10.45 +18.30 12. Pekka Ottelin Jämsän Retki-Veikot 1.16.06 +23.51 Aulis Hahtola Rasti-Kurikka Kesk. Keijo Lakkinen Suunta-Sepot Hyl.
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 2) 1. Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry 50.20 2. Sulo Jakovlev Savon Rasti 51.52 +1.32 3. Kauko Turunen Lahden Suunnistajat-37 53.37 +3.17 4. Jukka Savolainen Lahden Suunnistajat-37 55.10 +4.50 5. Severi Halkosaari Nivalan Urheilijat 55.16 +4.56 6. Pertti Valtee Helsingin Suunnistajat 56.33 +6.13 7. Jouko Torvikoski Järvenpään Palo 57.04 +6.44 8. Oiva Kaasalainen Suunta-Sepot 57.31 +7.11 9. Heikki Pitkänen Jämsän Retki-Veikot 58.15 +7.55 10. Mikko Saarinen Keuruun Kisailijat 58.30 +8.10 11. Seppo Tammela Laukaan Urheilijat 1.01.07 +10.47 12. Antti Niittymäki Mäntän Seudun Eräpirkat 1.02.14 +11.54 13. Arvo Jonkka Rastikarhut 1.05.02 +14.42 Yrjö Nikkinen Hyvinkään Rasti Hyl. Matti Rajamäki Kyrös-Rasti Hyl.
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Mikko Houni Epilän Esa 43.22 2. Aaro Oksanen Saarijärven Pullistus 45.27 +2.05 3. Matti Keskinen Tikkakosken Suunnistajat 46.51 +3.29 4. Matti Näkkilä Rasti E4 48.08 +4.46 5. Jaakko Reini Tikkakosken Suunnistajat 48.50 +5.28 6. Rauno Hakala Epilän Esa 48.55 +5.33 6. Jukka Luukko Päijät-Rasti 48.55 +5.33 8. Antti Myllymäki Vaasan Suunnistajat 49.05 +5.43 9. Heikki Partanen Savon Rasti 49.08 +5.46 10. Tauno Tolmunen Rasti E4 50.49 +7.27 11. Tapani Häkkinen Itä-Päijänteen Rasti 50.54 +7.32 12. Pentti Saarinen Savon Rasti 51.34 +8.12 12. Matti Collin Hiisirasti 51.34 +8.12 14. Tarmo Salmi Joutsenon Kullervo 52.35 +9.13 15. Eino Rantala Saarijärven Pullistus 54.18 +10.56 16. Erkki Manerus Petäjäveden Petäjäiset 58.05 +14.43 17. Paavo Valkonen Hankasalmen Hanka 1.04.29 +21.07 18. Jukka Laurikkala Jämsän Retki-Veikot 1.19.39 +36.17
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Mikko Koppelomäki Epilän Esa 35.35 2. Toivo Ryyppö Raja-Karjalan Suunnist. 36.33 +58 3. Veikko Suutari Joutsenon Kullervo 37.57 +2.22 4. Paavo Moisio Saarijärven Pullistus 41.20 +5.45 5. Pentti Vuorinen Suunta Jurva 43.28 +7.53 6. Reino Kataja Suunta Jurva 47.49 +12.14 7. Tauno Ilonen Tampereen Yritys 50.07 +14.32 8. Kalle Leppänen Rasti E4 53.50 +18.15 9. Simo Ruusunen Epilän Esa 59.23 +23.48 10. Erkki Kotamäki Petäjäveden Petäjäiset 1.03.08 +27.33 11. Ahto Rintala Rasti-Nokia 1.06.45 +31.10
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Erkki Lätti Lounais-Hämeen Rasti 36.16 2. Eero Liski Lounais-Hämeen Rasti 37.06 +50
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Aarne Soanjärvi Petäjäveden Petäjäiset 1.51.56
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Topias Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 1.00.13 2. Heikki Kohvakka Kangasniemen Kalske 1.00.41 +28 3. Juho Saari Pohjankyrön Rasti 1.01.25 +1.12
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Aki Saari Pohjankyrön Rasti 49.46 2. Reko Leppäsalmi Haapamäen Urheilijat 51.40 +1.54 3. Tero Kaksonen Ylistaron Kilpa-Veljet 57.21 +7.35 4. Matti Mörsky Haapamäen Urheilijat 1.02.27 +12.41 5. Aapo Häkkinen Saarijärven Pullistus 1.06.39 +16.53
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Otto Kaario S-JKL 30.53 2. Jesper Lindahl Akilles OK 32.01 +1.08 3. Olli Liikkanen Rastivarsat 33.06 +2.13 4. Aleksi Ilmonen Itä-Päijänteen Rasti 35.12 +4.19 5. Jaakko Hyttinen Rasti E4 1.07.48 +36.55
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Konsta Sipiläinen S-JKL 19.17 2. Arttu Kaario S-JKL 19.21 +4 3. Aaro Aho Valkeakosken Haka 20.46 +1.29 4. Lasse Viilo Tampereen Pyrintö 21.40 +2.23 5. Teemu Kaksonen Ylistaron Kilpa-Veljet 22.08 +2.51 6. Eerik Nurminen Kangasala SK 22.39 +3.22 7. Arttu Paalanen Itä-Päijänteen Rasti 35.58 +16.41
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Tiia Tallila Valkeakosken Haka 1.07.39 2. Johanna Niittymäki Koo-Vee 1.11.31 +3.52 3. Merja Rantanen Jämsän Retki-Veikot 1.12.36 +4.57 4. Maria Salmi Lappeen Riento 1.17.15 +9.36 5. Maaret Rantanen Jämsän Retki-Veikot 1.26.06 +18.27 6. Jenni Pulkkinen Rasti-Lukko 1.33.17 +25.38
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Mirva Ylennysmäki Vihtavuoren Pamaus 1.08.42
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Katri Niittymäki Koo-Vee 55.17 2. Satu Paalanen Itä-Päijänteen Rasti 1.02.10 +6.53 3. Katja Kaario S-JKL 1.02.33 +7.16 4. Arja Nurminen Valkeakosken Haka 1.02.52 +7.35
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Annika Viilo Tampereen Pyrintö 1.06.39
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Anne Pelto-Huikko Epilän Esa 39.50 2. Kirsi Kihlström Hankasalmen Hanka 42.36 +2.46 3. Päivi Raatikainen Hankasalmen Hanka 44.55 +5.05 4. Tarja Kankaanpää Kauhavan Wisa 45.57 +6.07 5. Sirpa Papinsaari Kangasala SK 1.11.25 +31.35
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Raili Liimatainen Lammin Säkiä 36.09 2. Maarit Juura Kankaanpään Suunnistajat 48.59 +12.50 3. Irma Ahonkivi Rastikarhut 51.19 +15.10 4. Eija Lassila Vetelin Urheilijat 1.15.43 +39.34 Lea Pöyhönen Vetelin Urheilijat Hyl.
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Marja Suomalainen Leppävaaran Sisu 37.00 2. Sirkka Ketola Saarijärven Pullistus 39.23 +2.23 3. Sirpa Tarkiainen Suunta-Sepot 41.00 +4.00 4. Vappu Hyvärinen Saarijärven Pullistus 41.21 +4.21 5. Maria-Leena Törrö Valkeakosken Haka 45.21 +8.21 6. Eila Pitkänen Jämsän Retki-Veikot 51.28 +14.28
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Tuula Kaasalainen Suunta-Sepot 31.25 2. Seija Piiparinen Rastikarhut 34.17 +2.52 3. Tuulikki Liuha Navi 38.16 +6.51 4. Tarja Rantala Saarijärven Pullistus 49.07 +17.42
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Marja-Liisa Ruusunen Epilän Esa 38.36
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Saara Koivunen S-JKL 1.19.38
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Outi Valkonen Kangasniemen Kalske 1.02.27
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Oona Valkonen Kangasniemen Kalske 51.17 2. Minna Närhi Jämsän Retki-Veikot 59.43 +8.26 3. Johanna Saari Kankaanpään Suunnistajat 1.08.16 +16.59 4. Milla Ovaska Epilän Esa 1.14.33 +23.16
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Hanna Lehto Lapuan Virkiä 40.52 2. Jenna Lehto Lapuan Virkiä 45.37 +4.45 3. Viivi Valkonen Kangasniemen Kalske 47.02 +6.10 4. Niina Reponen Paimion Rasti 50.01 +9.09 5. Johanna Viilo Tampereen Pyrintö 50.53 +10.01 6. Inkeri Hyttinen Rasti E4 56.03 +15.11 7. Iida Hämäläinen Savon Rasti 57.01 +16.09 8. Pinja Sipiläinen S-JKL 59.25 +18.33
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 1. Janika Puikkonen S-JKL 30.37 Varpu Aho Valkeakosken Haka Hyl.
H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H18 H16 H14 H12 D21A D21C D35 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D80 D20 D18 D16 D14 D12
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Susanna Aho Länsi-Lavian Loiske 19.49 2. Katri Katainen Haapamäen Urheilijat 26.46 +6.57 3. Elsa Peltonen Itä-Päijänteen Rasti 29.12 +9.23 4. Sara Leppäsalmi Haapamäen Urheilijat 31.00 +11.11 5. Kaarina Nurminen Kangasala SK 34.05 +14.16 6. Jannica Lindahl Akilles OK 35.14 +15.25